Ankieta dla mieszkańców gminy Opoczno dotycząca programu partycypacji społecznej

zapraszamy do udziału w ankiecie, która została utworzona przez Urząd Miejski w Opocznie w związku z realizacją Programu Rozwoju Lokalnego. Badanie dotyczy Partycypacji Społecznej w Gminie Opoczno.
Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki będą wykorzystane i prezentowane wyłącznie w formie zbiorczych zestawień bez możliwości identyfikacji z konkretną osobą.

Ankietę można wypełnić w terminie od 7 grudnia 2023 r. do dnia 13 grudnia 2023 r.

Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

Płeć:

Wiek:

Wykształcenie:

Miejsce Zamieszkania:

Czy Pana/Pani zdaniem Burmistrz utrzymuje kontakt z mieszkańcami?

W jakiej formie?

Czy słyszał Pan/Pani o narzędziu do konsultacji społecznych, które wprowadziła Gmina Opoczno w celu ułatwienia komunikacji z mieszkańcami?

O jakim?

Czy Pan/Pani wie, że w strukturze samorządu jest osoba, która jest odpowiedzialna za przeprowadzanie konsultacji społecznych w Gminie Opoczno?

Kto?

Czy według Pana/Pani samorząd podejmuje działania na rzecz aktywizacji mieszkańców do czynnego udziału w życiu Gminy Opoczno?

Jakie są to działania i jakie jednostki je realizują?

Czy Pana/Pani zdaniem urząd posiada wiedzę dot. potrzeb/problemów mieszkańców?

Jakie są potrzeby/problemy mieszkańców:

Czy urząd lub miejskie jednostki organizacyjne w okresie ostatnich 5 lat podejmowały działania we współpracy z mieszkańcami?

Jakie to były działania?

Czy Pan/Pani angażował/a się w sprawy ważne dla gminy w okresie ostatnich 5 lat?

Czego dotyczyło i na czym polegało ich zaangażowanie?

Czy uważa Pan/Pani, że mieszkańcy powinni brać udział w konsultacjach społecznych?

W jakiej formie

Czy w Pana/Pani ocenie konsultacje społeczne z mieszkańcami mają realny wpływ na decyzje władz samorządowych?

Dlaczego?

Jak ocenia Pan/Pani swój poziom zadowolenia z przeprowadzonych dotychczas konsultacji społecznych w Gminie Opoczno wg następującej skali?

Konsultacje społeczne są potrzebne, ponieważ jest to forma dialogu, którą prowadzi urząd z mieszkańcami, po to by zasięgnąć ich opinii na temat różnych istotnych kwestii, które mogą mieć wpływ na życie społeczne mieszkańców.

Przy podejmowaniu decyzji w sprawach gminy ważniejsza jest wiedza ekspertów niż opinie mieszkańców.

Konsultacje społeczne niepotrzebnie przedłużają proces podejmowania decyzji (np. uchwalania dokumentu).

Mieszkańcy interesują się konsultacjami i chcą w nich uczestniczyć.