Ankieta dotycząca jakości życia w mieście

Zapraszamy mieszkańców Opoczna do udziału w badaniu ankietowym, realizowanym w ramach projektu, pn. Opoczno 2.0 – nowe otwarcie: Opoczno – bezpieczny ekologicznie regionalny ośrodek przedsiębiorczości o rozpoznawalnej marce i silnym poczuciu tożsamości lokalnej mieszkańców” finansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021. Ankieta dotyczy jakości życia w mieście. Państwa odpowiedzi będą dla nas bardzo ważnym źródłem informacji. Jednocześnie zapewniamy, że badanie ma charakter anonimowy i wyniki będą prezentowane jedynie w postaci zbiorczych, statystycznych zestawień opinii wielu osób.

Dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety.

Ankietę można wypełnić w terminie od 22 kwietnia 2024 r. do dnia 30 kwietnia 2024 r..

1. Czy Twoim zdaniem, ogólne warunki życia mieszkańców w Opocznie w ciągu ostatnich 5 lat:

2. Oceń warunki życia w Opocznie w kilku obszarach w skali od 1 do 6, gdzie 1 oznacza bardzo niską ocenę, a 6 bardzo wysoką ocenę. Prosimy o zaznaczenie odpowiedzi stawiając znak „X” przy wybranym stwierdzeniu.

3. Proszę wskazać trzy określenia, z którymi kojarzy Ci się Opoczno?

4. Jakie Twoim zdaniem są najważniejsze obecnie wyzwania stojące przed Opocznem? Proszę wymienić maksymalnie trzy.

5. Wyobraź sobie Opoczno za 10 lat i wybierz trzy główne kierunki rozwoju miasta.

6. Co sądzisz o swoim osiedlu?

7. W jakim stopniu jesteś zadowolony z poszczególnych usług i obiektów na Twoim osiedlu? Prosimy o zaznaczenie odpowiedzi na skali od 1 do 3, gdzie: „1” – jestem niezadowolony/niezadowolona, „2” – nie mam zdania, „3” – jestem zadowolona/ zadowolony.

8. Co Ci najbardziej przeszkadza na Twoim osiedlu? (Można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)

9. Czy czujesz się bezpiecznie na Twoim Osiedlu?

10. Jakie relacje sąsiedzkie panują na osiedlu?

11. Które z poniższych działań chciałbyś wprowadzić na swoim osiedlu? (Można zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź)

12. W skali od 1 do 6 jak oceniasz porządek (czystość) w Twojej okolicy? (Wybierz odpowiednią cyfrę)

13. W skali od 1 do 6 jak oceniasz utrzymanie ulic i chodników? (Zakreśl odpowiednią cyfrę)

14. W jakim stopniu starasz się oszczędzać energię i dbać o środowisko?

15. W skali od 1 do 10 jak oceniasz zbiórkę odpadów? (Zakreśl odpowiednią cyfrę)

16. Które z poniższych udogodnień oszczędzania energii ma Twój dom/mieszkanie?

17. Jak najczęściej poruszasz się po Opocznie?

18. Ile samochodów ma Twoje gospodarstwo domowe?

19. Ile rowerów ma Twoje gospodarstwo domowe?

20. W jakim stopniu jesteś zadowolony z tempa i jakości załatwiania spraw urzędowych? Prosimy o zaznaczenie odpowiedzi na skali od 1 do 3, gdzie:„1” – jestem niezadowolony/niezadowolona, „2” – nie mam zdania, „3” – jestem zadowolona/ zadowolony

Płeć

Wiek

Wykształcenie